Подготовка:

1. Саламата исечкајте ја на ситни коцкички.

2. Убаво се матат јајцата, па со жица или најмала брзина на миксерот се додаваат редоследно состојките.

3. Од тестото се става по 1 лажица во апаратот за крофни и се печe.

4. Готовите крофнички можи да ги дополните потоа со малку мајонез и гранчиња магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови