Подготовка:

1. Се миксираат јајцата со јогуртот. Се додава масло,сол, пасирани сирење, брашно и пециво. Сето убаво се миксира. На крајот се додава рендана тиква.
2. Се зема со лажица и се става прво семето во апаратчето, па дел од смесата. Се печи. Се сервираат со изварка во средината со чајна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани