Сувите состојки се мешаат во сад, се додава маслото и се меша убаво.
Водата се вари и се истура врела во садот. Се меша со лажица убаво.

Се става мрсна хартија на плех и се истура смесата на плехот. Се става друга мрсна хартија и се притиска со раце да дојде голема како плехот. Се вади хартијата и се поросува со сол и зачин по вкус. Се печи во загреана рерна на 160 степени од прилика 1 час. Здрави и превкусни!!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови