Брзи и вкусни грицки.

1, Од наведените состојки се меси глатко тесто, при што брашното се додава постепено додека се засити тестото. Јас наместо кисело млеко во овие ставив кисела павлака, можеби спрема густината затоа е и варијацијата на брашно.
2. Тестото се расукува на набрашнета работна површина и со калапче се вадат форми кои се редат на намрсен плех и се печат во загреана рерна од 190С додека подотемнат одозгора малку.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови