Урдата се смешува со маргаринот за да се добие изедначена смеса, па потоа се додаваат ситно исецканите ореви, шунка и краставички. Сусамот се потпекува и се додава на смесата и повторно се промешува. Се замесуваат бомбици, се валкаат во презла и се ставаат во декоративни хартиени кошнички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови