Сирењето се гмечи со вилушка а потоа се соединува со ренданиот компир,пропржениот сусам, шунката и убаво се меша додека се соедини. Се формираат бомбици по желба може помали, поголеми и се валкаат во рендано сирење, сусам или сецкан магдонос. Многу се декоративни и може да послужат како декорација кон ордевер,печење....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално