Брза едноставна и вкусна солена пита која често се наоѓа на нашата трпеза.
Во длабок сад ги ставам сите состојки одеднаш (јајца, брашно, масло, кисела вода, пециво, палента) и сето тоа заедно ги миксирам.
Потоа им додавам дробено сирење и исечкан спанаќ и ги мешам со шпатула.

Ја истурам смесата во подмачкана тепсија поросувам со сусам и печам на 200С-35мин.
Филџан 125мл

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани