Еве предлог за еден убав, солен тарт или пита.

Подготовка

1. Одмрзнатото лиснато тесто, со помош на сукало малку го истанчуваме. Го ставаме во правоаголен плех.
2. Во тава ставаме масло. Го додаваме кромидот сечен на месечинки. Пржиме околу 10 минути.
Кога ќе добие кафева боја, додаваме кафеав шеќер и балсамико. Оставаме да се карамелизира. Зачинуваме со сол и бибер. Оставаме да се излади.
3. Потоа, кромидот го ставаме врз лиснатото тесто. Врз него ги ставаме иситнетите печени пилешки гради. Врз нив ставаме парчиња кашкавал. Редиме кругови црвен домат. Попрскуваме со оригано, босилек.
4. Печеме околу 25 минути во загреана рерна.
Сервираме топло.
Послужуваме со бело, мускатно вино

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани