1. Макароните се варат .
2. Крставичките саламата кашкавалот и оревите се сецкаат на ситни коцки
3. Ситно сецкани се додаваат на варените макарони и се меса
4. Се додава малку павлака - по можност да е посува колку само добро да се залепат состојките за добро да се стегни
5. Се добро промесано се прави во форми - снешковци и потоа се премачкуваат со павлака
6. Се декорира со пиперка за капче и шалце
гризини за рачиња, стапче од нане за метла
црн пипер за очи и морковче за нос

Пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови