Ставете 300 мл млеко и 4 лажици шеќер да се загрее до вриење.
Во меѓувреме во 200 мл вода додадете го пудингот од ванила, 1 лажица шеќер и 2 лажици гриз и убаво измешајте, па истурете го во врелото млеко и мешајте додека се згусти во крем.

Калап 20х20 исплакнете со ладна вода и истурете го сварениот крем рамномерно во него.

Спремете го и следниот слој по иста постапка како првиот, само со пудинг со вкус на чоколадо.

Додека го спремате чоколадниот дел, ванилиниот стоејќи веќе се лади и зафаќа кора, така што лесно е врз него да се нанеси жешкиот чоколаден слој.

Постапката повторете ја уште еднаш со пудингот со вкус на црвено овошје. Во мојот случај користен е пудинг од јаготки.

Откако ќе ќе оладат кремовите, калапот ставете го во фрижидер неколку часа или преку ноќ.

Утрото превртете го на штица за сечкање или рамна чинија и со остар нож потопен во ладна вода при секој засек исечете го на коцки.
Секоја коцка извајкајте ја од сите страни во кокос.

*Во ванила делот додадов плус ванилин шеќер, а во делот со јаготки сакав да појачам со малку екстракт од јаготка, но како не можев да се снајдам за брзо да го најдам при рака ставив малку црвена боја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови