Многу убав почеток на денот е со ова вкусно смути.
Пробајте го.

Во чаша ставаме лажиче чиа семки и вода.
оставаме семките да набабрат околу 30 минути.
Потоа во чашата на нутрибулет ги ставаме семките, малините, излупените и исчистени од семки, ( до колку ги има) портокали.
Соединуваме убаво.
Налеваме во чаша и консумираме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани