Испечати

Смути од малини, портокал и чиа семки

Смути од малини, портокал и чиа семки

Состојки

  • 1лажиче чиа семки
  • 50мл вода
  • 10-12 малини
  • 1 поголем , или 2 помали портокали
  • мраз и вода по желба

Подготовка

Многу убав почеток на денот е со ова вкусно смути.
Пробајте го.

Во чаша ставаме лажиче чиа семки и вода.
оставаме семките да набабрат околу 30 минути.
Потоа во чашата на нутрибулет ги ставаме семките, малините, излупените и исчистени од семки, ( до колку ги има) портокали.
Соединуваме убаво.
Налеваме во чаша и консумираме