Макароните се ставаат во врела вода на оган за да се обарат. Јајцата се разматуваат со шеќерот и ванилата и им се додава млекото. На вака подготвената смеса се додаваат недоварените макарони,  и се ставаат во една подмачкана со путер поголема тавичка или во неколку индивидуални. Се додава и по малку путер одозгора. Се става во рерна и се печи на 200 степени за 30-40 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови