Месото го сечкаме на ситни парчиња и го ставаме во голема тава со малку масло и зачини да се испржи убаво. Откако ќе се испржи месото го тргаме настрана и во друга тава во малку масло ги ставаме шампињоните да се пржат потоа ги додаваме морковите исецкани на кругчиња и на крај кромидот исецкан ситно. Пржиме околу 10 мин. и тргаме настрана.
Во тенџере на оган го ставаме прво доамтниот сос, а ги додаваме и останатите состојки. Поклопуваме и оставаме да поврие сосот ококу половина час.Толку.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови