Срцата ги пропржуваме прво и потоа додаваме малку вода, вино, сол, зачин и бибер и ги оставаме да се динстаат на тивок оган.
Настрана го правиме сосот.
Маргаринот го топиме со зејтин, додаваме брашното и млекото и зачините.
Откако срцата ке бидат готови им се додаваат печурките да се запржат заедно со нив и го налеваме и сосот и мешаме сето заедно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови