Месото го сецкаме на ситни коцки и го подваруваме малку, па потоа го пржиме додека не порумени убаво. Исто така и кромидот го сецкаме и него со ставаме да се подвари на оган, а потоа му ги додаваме печурките, малку пропржуваме и ги додаваме во тенџерето со месото, ги мешаме и уште некоја минутка пржиме заедно .
Откако ќе го ставиме во чинија од горе наросуваме пипер буковска ...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови