1. Џигерот го сечкаме на долгнавести парчиња, свежите печурки ги сечкаме на листови, а главиците кромид ситно ги сечкаме.

2. Во тава со загреано масло го ставаме кромидот, откако кромидот ќе омекне ги додаваме листовите свежи печурки и сецканиот лук, промешуваме. Потоа ги додаваме парчињата џигер, промешуваме и зачинуваме и пржиме уште малку.

3. Откако џигерот ќе се испржи го налеваме виното и 150 мл вода и динстаме околу 30-35 минути.

4. Брашното го размешуваме со киселата павлака, ја додаваме павлаката во тавата, промешуваме и оставаме да се динста додека сосот не ја добие потребната густина.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови