Исечете го месото на шницли со дебелина од околу 1 см.
Во широка и длабока тава ставете малку маслиново масло и испржете го месото од двете страни.
Извадете го на страна и во истата мрснотија ставете го кромидот покрупно исецкан да се пржи со половина чаша вода. Морковот исецкајте го на ситни тркалца и ставете го да се пржи заедно со кромидот. Откако ќе стани стаклест, посолете и додадете ги зачините. Налејте го виното и водата и кога ќе затоплат издробете ја коцката за супа. Вратете го месото повторно во садот и додадете ги ловоровите ливчиња. Оставете да крчка на умерена температура со полупокриен капак се додека не згусни течноста и месото убаво омекни. Доколку ви е брза температурата, додадете уште малку вода, па приварете.
Тргнете го месото на страна. Прашокот за супа растворете го во половина чаша вода и додадете го во јадењето. Нека крчка додека се згусти сосот.

Јадењето послужете го со варен или печен компир и некоја свежа салата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани