Еве одличен рецепт за љубителите на џигер.
Сите состојки освен мешаниот сув зачин се ставаат во тенџере на тивок оган и да варат околу 3 часа.
Потоа варениот џигер се цеди од водата и ситно се сецка.
Сецканиот џигер го ставаме во тава и додаваме мешан сув заччин и зејтин и го ставаме во загреана рерна околу 10 мин на температура од 150 степени. ДОБАР АПЕТИТ!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови