Се пржи меленото месо се става оризот и малку ги пржиме и меленото месо и оризот ставаме зачини по желба.
Потоа земаме од меленото месо и лист од киселата зелка ставаме по една лажица и ја виткаме како сарма.
Потоа ја ставаме во тенџере или тава да крчкаат на тивок оган околу еден час .
Одозгора декорираме со кечап , нане или зачини по желба.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови