1. Се сечка стекот на коцки и се пржи на тивко. Се додава црн бибер и црвен пипер.
2. Лебот се сече на коцки и се запржува во тавче на масло. Се додава во пржењето оригано и лук.
3. Се сечка марулата и се става на чинија за послужување. Врз неа се става семките од тиква и се посолува и закиселува со балсамико. Се редат коцките препечен леб и стекот. Се ренда кашкавал и се става мајонез(и немора).

Топло, брзо и вкусно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани