Едноставна, вкусна и лесна за правење салата.
Празот го сецкаме на ситни прачиња(само белиот дел).
Го додаваме во урдата, па го додаваме фета сирењето и зачинуваме со буковец.
Оставаме убаво да се олади и ја сервираме салатата наросена со буковец.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови