Зачудувачко убава салата. И тој што не го сака празот, во оваа комбинација го јаде... Освежителна е и може да се користи и како прилог со некое месо.
Празот исечкајте го на крукчиња, јајцата исечкајте ги на коцки, а сирењето издробете го.
Измешајте ги сите состојки и посолете по вкус. Можете да ставите и бибер, убаво е кога е малку позачинето.
Ставете ја салатата малку во фрижидер, а потоа послужете ја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови