Кикиритките ги ставаме во блендер и кратко ги блендираме, да останат покрупни парченца.
Пилешкото месо и киселите кираставички ситно ги сецкаме. Во длабок сад ги ставаме кикиритките. Го додаваме пилешкото и краставичките. Промешуваме. Ги додаваме солта, црниот пипер и грчкиот јогурт, промешуваме. Послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани