Подготовка:

1. Прво пиперките ги печеме и ги ставаме во кеса. Од кога ќе се изладат, се лупат и се чистат од семките. Се ставаат да се исцедат од течноста.
2. Се сечкаат на долги парчиња. Се ставаат во сад. Се додава сецкан магдонос и половинки шери домати. Во сад ги соединуваме состојките за дресингот. Промешуваме убаво. Сервираме во сад и наросуваме бело сирење. Послужуваме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани