-Компирите и јајцата се варат.
-Во поголем сад се рендаат компирите-јајцата-шунката и се додава павлаката и мајонезот,сол по вкус и се промешува убаво додека не се соедини смесата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови