Испечати

Салата со компири и јајца

Салата со компири и јајца

Состојки

  • 1кг Компири
  • 5-6 Јајца
  • 400гр Шунка
  • 200гр павлака (една мала)
  • 500гр мајонез
  • сол по вкус

Подготовка

-Компирите и јајцата се варат.
-Во поголем сад се рендаат компирите-јајцата-шунката и се додава павлаката и мајонезот,сол по вкус и се промешува убаво додека не се соедини смесата.