1. Листовите марула ги мијаме и ги сецкаме.
2. Краставицата ја лупиме и ја сецкаме на коцки.
3. Во еден сад ги мешаме марулата и краставицата. Посолуваме и додаваме масло и киселина. мешаме.
4. Вареното јајце го лупиме и го рендаме врз салатата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани