Испечати

Салата со варено јајце

Салата со варено јајце

Состојки

  • 8 листа марула
  • 1/2 краставица
  • 1 варено јајце

Подготовка

1. Листовите марула ги мијаме и ги сецкаме.
2. Краставицата ја лупиме и ја сецкаме на коцки.
3. Во еден сад ги мешаме марулата и краставицата. Посолуваме и додаваме масло и киселина. мешаме.
4. Вареното јајце го лупиме и го рендаме врз салатата.