Подготовка
Јајцата и компирите ги вариме.
Жолчките ги делиме од белките и ги мешаме со павлаката.
Компирите ги сечкаме и ги ставаме во стаклена чинија и ги промешуваме со смесата од павлака и жолчка и посолуваме по желба.
Одозгора ги ставаме белките од јајцата.
Декорираме по желба

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови