Испечати

Салата Рената

Салата Рената

Состојки

  • 1кг. компири
  • 100мл кисела павлака
  • 2 2 тврдо варени јајца

Подготовка

Подготовка
Јајцата и компирите ги вариме.
Жолчките ги делиме од белките и ги мешаме со павлаката.
Компирите ги сечкаме и ги ставаме во стаклена чинија и ги промешуваме со смесата од павлака и жолчка и посолуваме по желба.
Одозгора ги ставаме белките од јајцата.
Декорираме по желба