Вкусна богата салата погодна за секакви прослави. Телешкото месо се вари во посолена вода, а потоа се сече на коцки. Краставичките, кашкавалот и шампињоните исто така се сечат на коцки.
Во подлабок сад се става смесата и се додава мајонезот и сенфот и биберот и убаво се меша. Во салатата може да се стави и половина главица кромид изблендиран за побогат вкус а и не мора-тоа останува на вас да одлучите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани