Подготовка
1. Пиперките се печат, лупат и сечкаат на коцки
2. Морковите се лупат и сечкаат на танки тркалца и се обаруваат околу 10 мин
3. Магдоносот се сече ситно
4. Морковите, пиперките и се останато се меша се заедно и се остава да отстои 1час
5. Целата смеса по 1 час се става на огин да се запржи малку (колку да се затопли целата смеса) и се собира топло во топли тегли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани