Модриот патлиџан го лупиме и заедно со зелениот домат ги сечеме на крукчиња и ги редиме во плех да се испечат. Кога се испечени и оладени ги додаваме во чинија за сервирање. По желба парчињата можете да си ги исечете. Се сецка на коцки доматот и тој се додава во чинијата се посолува и се меша салатата. Врз неа се додават на коцки исечено сирење.
Прелив.
Се сецка лукот се додава босилекот и заедно се толчи се додава маслото и балсамико се промешува и со помош на лажица се полева салатата. Количината на преливот треба да е доволен за да се налее убаво салатата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови