Модриот патлиџан се пече, се лупи и се меле. Потоа се става во сад и му се додава мајонезот, солта и биберот.Се убаво се меша да се добие хомогена смеса. Се сервира како салата а може и да се мачка на леб како намаз.Се декорира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови