Сварете ја боранијата,исцедете и оставете да се олади.Маслинките исечкајте ги на кругови.Во подлабок сад,соединете ги мајонезот,ренот и маслото.Зачинете по желба и се убаво соединете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани