Чоколадото со путерот ги топиме на пареа.
Лешниците, оревите и бисквитите кои треба да се ситно мелени ги ставаме во сад и тука го додаваме шеќерот во прав.
Полеваме со рум и промешуваме.
Ја додаваме чоколадната смеса и нутела кремот и убаво месиме.
Формираме бомбици.
На секоја бомбица ставаме малку чоколадо и лепиме по еден лешник.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови