Најпрво состојките за тестото се мешаат.
Тестото убаво се размесува и се остава да стаса 15тина минути во топла просторија. Тестото штом стаса,се размесува и мармаладот се нанесува врз тестото. Се прави ролат и со помош на конец сечете ролнички. Ролничките се ставаат во плех на кој има хартија за печење. Се оставаат 25 минути да нараснат и се печат 20-25 минути во рерна на температура од 180-200 степени.
Штом се испечат се ставаат крпи и кесе врз нив за да бидат помеки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови