Млекото и шеќерот се ставаат да зовријат. Се трга од оган и се додава маргаринот да се растопи. Потоа, се додаваат сите состојки , освен бананчињата.
На најлонска фолија се расплескува кора, на која се редат крем бананчињата во 1 ред и се витка ролат.
Од оваа смеса, зависно од големината на корите кои ке ги расплескувате, излегуваат 2-3 ролати.
Бон апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови