Подготовка:

1. Кромидот го рендаме. Во длабок сад го ставаме меленото месо, ги додаваме ренданиот кромид, мешаниот сув зачин, црниот бибер, солта, сецканиот магдонос и јајцето. Мешаме. Садот го покриваме со проѕирна фолија и го оставаме во фрижидер 2 часа.

2. Морковите ги чистиме и ги сечиме на надолжни парчиња. Ги вариме во солена вода.

3. На алуминиумска фолија премачкуваме со малку маслиново масло и го ставаме месото, со дланка го распределуваме во правоаголна кора со дебелина од 1,5- 2 цм. Месото го премачкуваме со 1 лажица маслиново масло и со сенф. Краставичките и кашкавалот ги сечиме на надолжни парчиња. Во средината од месото ги ставаме морковите, киселите краставички и кашкавалот. Со помош на фолијата формираме цврст ролат. Ролатот го ставаме во сад за печење, во кој претходно ставивме 2 лажици маслиново масло.

4. Печиме во загреана рерна на 180 степени, 30 тина минути. Потоа ги додаваме исечканите компири (јас додадов и моркови), ги зачинуваме и им додаваме маслиново масло и печиме додека не бидат готови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани