1. Од сите состојки со лажица се прави смеса, па се остава 12 часа да ферментира.
2. Потоа се додава пецивото и сокот од лимон, се замесува убаво, па се формираат 8 топки од кои што се формираат ѓевречињата, со влажни раце.
3. Се валкаат во сусам, и се печат во загреана рерна на 200 степени, околу половина час. Кога ќе се печени ќе бидат поруменети, и малку распукани на површината.
Многу се крцкави и вкусни.

ПС. Чашата е од 200 мл

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови