Ако ви останало ориз и пилешко месо од претходниот ден, ви предлагам да си ги направите овие превкусни крокети. Дали се пилешки копани, батаци или стек - не е важно. Јас ставив пилешки стек и месо од еден копан.

Припрема
Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте ја смесата.
Оформете топчиња и прпелкајте ги прво во јајцето изматено со брашното па во мешавина од презла и сусам.
Се пржат на умерена температура од сите страни.
Комбинирајте со омилениот сос.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови