Едноставен рецепт за едноставно слабеење.
Колку е точен ќе ве известам накнадно.

Терапијата е препорачана да трае околу 7 дена, па да се направи пауза од 7 дена.
Јаболкото се чисти од внатрешноста и се сецка на коцки. Се попрскува со циметот и се полева со вода. Оставаме да стои 2 часа, па ја цедиме водата. Се пие во текот на целиот ден.
Пробајте, јас еве пробувам )*)*

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови