Компирите излупете ги и ставете ги да се варат.
Во тава на оган со загреано масло ставете ги сецканиот кромид, изренданите морков и тиквичка и лукчето.
Пржете ги додека зеленчукот омекне, а потоа додајте ги сварените и испасирани компири и магдоносот.
Зачинете со рузмарин, црн бибер и мешан сув зачин.
Со постојано мешање убаво соединете ја смесата додека компирот почне да се умесува и да се одлепува од краевите на тавата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани