Подготовка

1. Кремасто изматете ги јајцата со шеќерот и ванилата. Потоа, со намалена сила на миксерот, додавајте ги редоследно состојките.

2. Истурете ја во намрсена тепсија и печете на на 170С . Јас ја печев во тепсија 20х30 и беше солидно висока.

3. Шербетот спремете го совреме. Откако ќе зоврие, варете на ниска температура уште некои 5 минути и потоа оставете го да олади. Се потура ладен шербет и млака раванија.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови