Сите состојки се ставаат во здела и се добро се меси. Откако ќе се замеси тестото поделете го на две топки и со сукало расукајте поголема кора. Исечете ја на 8 парчиња и секоја кифла филувајте ја по желба со сирење или шунка. Завиткајте и наредете во плех со хартија за печење. Одозгора намачкајте со разматена жолчка ставете парче маргарин и оставете 10 мин да одстојат. Печете на 200 С додека на заруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови