Нека овие колачиња бидат само идеја. Можам да пишам рецепти,зашто овие сплоснати колачиња имаат иљадници рецепти. Ќе го напишам едноставниот/ основниот рецепт.

1. Замесете ги состојките, оставете да излади да стегне тестото и формирајте форми во вид на круг.Ј ас сечев со чаша.

2. Печените кругови декорирајте ги со растопено темно чоколадо. Направете линии во вид на рогови и очиња. На устето ставете им капка бело чоколадо па залепете по едно бомбонче.

Оставете да се стврдне, па завиткајте го секое колаче поединечно во фолија. Израдувајте ги најмалите.
Среќни празници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови