Во пола литар млеко се варат пудинзите.Додека се врели им додаваме и маргарин да се растопи. Ставаме 300 грама кокос. Мешаме додека добиеме убава смеса, па правиме топчиња кои ги валкаме во кокос, чоколадни или шарени трошки. Одозгора се става лешник или по едно чоко стоби флипс.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови