1.Јајцата се матат со миксер.Се додаваат двата вида на брашно,маслото,млекото(или јогурт или к.вода) и пецивото.Се се мати со миксер.Се додава сирењето дробено и свежиот спанаќ во смесата и сега се меша со лажица полека.(може место спанаќ да се стави и праз)
Се пече на 250степени -25мин (во округли плех бр28.Ја ги правев во калуп од мафини што има 16 модли.Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови