Се мешаат прво јајцата, се додаваат течните состојки, потоа и брашното, пецивото и другите. Копривата обично ја ставам директно од замрзнувач, дробам малку сиренце и право во рерна загреана на 200, за половина час е готова...
Обично ја правам и кога ќе ми дојдат гости, па онака топла со ордевер е одлично мезе...или во калапчиња за мафини !
Филџан 120 мл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови